Na co zwracać uwagę przy wyborze furtki wejściowej?

Dobór odpowiedniej furtki do ogrodzenia wcale nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Furtka musi bowiem jednocześnie zapewniać bezpieczeństwo posesji, spełniać przepisy budowlane, a dodatkowo pełnić rolę elementu dekoracyjnego. Czym sugerować się przy wyborze odpowiedniej furtki? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Jak połączyć styl i bezpieczeństwo przy wyborze furtki?

Styl i bezpieczeństwo to dwa najważniejsze aspekty dotyczące wyboru furtki. Jako element zabezpieczenia posesji furtka powinna zostać wykonana z solidnych materiałów, np. kutego żelaza, ale zawsze identycznego jak ogrodzenie, aby nie zepsuć efektu wizualnego domu. W zależności od potrzeb, furtka może być zamykana na kluczyk lub poprzez system elektroniczny. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, od strony zewnętrznej można zamontować klamkę, która nie otworzy furtki bez użycia klucza. Jako uzupełnienie ogrodzenia  można wybrać furtkę z modułami dekoracyjnymi. Użyty do jej produkcji materiał wraz z ogrodzeniem powinny zostać dopasowane do stylu domu.

Praktyczne wskazówki dotyczące montażu furtki

Jako doświadczony producent ogrodzeń metalowych z Rudy Śląskiej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę ze strony technicznej przy wyborze i montażu furtki. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby jej szerokość była większa niż 90 cm, co umożliwia swobodne przejście każdej osobie. Ogrodzenie oraz furtka powinny znajdować się bezpośrednio przy ścieżce lub chodniku, które prowadzą do wejściowych drzwi domu. Zakładając furtkę warto pamiętać, że musi się ona otwierać do wewnątrz. W przeciwnym razie w trakcie jej otwierania może dojść do wypadku osób znajdujących się po drugiej stronie. Montażu furtki dokonuje się po zakończeniu prac związanych z postawieniem ogrodzenia.


Drukuj