Co wchodzi w skład renowacji ogrodzenia?

Ogrodzenia metalowe narażone są na korozję i inne uszkodzenia wynikające z ekspozycji na różne warunki atmosferyczne. Dlatego aby zachować ich dobry wygląd oraz funkcjonalność, należy je regularnie czyścić i odświeżać. Renowacja ogrodzenia to proces długotrwały i czasochłonny, dlatego warto jest zlecić ją profesjonalnej firmie.

Prace ślusarskie przy renowacji ogrodzenia

Podstawową czynnością przy odnawianiu ogrodzenia oraz wszystkich elementów metalowych jest ich demontaż i przegląd pod kątem ewentualnych uszkodzeń - być może niektóre z nich będą wymagały naprawy lub wymiany. Najczęściej ślusarz wykonuje prostowanie poszczególnych części, spawanie, szlifowanie lub ich przerabianie. Następnym krokiem jest dokładne wyczyszczenie metalowego ogrodzenia z brudu oraz usunięcie wierzchniej warstwy farby, dalej odtłuszczenie. Nasza firma od lat prowadzi renowację ogrodzeń w Rudzie Śląskiej, dlatego możesz nam zaufać w kwestii odnowy i zabezpieczenia metalowych elementów ogrodzenia.

Zabezpieczenie przed niszczeniem

Renowacja ogrodzenia to także idealna okazja do profesjonalnego zabezpieczenia przed korozją. Metalowe elementy poddaje się specjalistycznym zabiegom, które mają zapobiec ich niszczeniu w wyniku wahania temperatury powietrza w ciągu roku czy opadów deszczu i śniegu. Po położeniu specjalnego podkładu, pozostaje ostatni etap jakim jest malowanie farbą nawierzchniową na wybrany kolor. Aby przyspieszyć pracę oraz poprawić efekt końcowy, często korzysta się z metody piaskowania lub malowania proszkowego. Po zakończeniu wszystkich czynności, następuje ponowny montaż ogrodzenia. Kompleksowe wykonanie renowacji ułatwia jej dalszą pielęgnację i zachowanie czystości, a zlecenie pełnej usługi ślusarzowi przyniesie gwarancję uzyskania nowej powłoki bez nierówności i przebarwień.


Drukuj