Na co zwracać uwagę podczas montażu bram?

Brama, aby spełniała wszystkie swoje funkcje i działała prawidłowo, powinna być zamontowana zgodnie ze wskazaniami producenta. Podczas montażu należy sprawdzić wszystkie krzywizny, wielkość otworu pod bramę oraz posiadać doświadczenie, a także materiały, które pozwolą na jej właściwy montaż. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas montażu bramy, aby zakończyła się ona sukcesem.

Na co zwrócić uwagę wybierając bramę?

Ogrodzenie wraz z bramą stanowią nie tylko barierę ochronną przed przedostaniem się niepowołanych osób na posesję, ale też wyznacza wielkość działki. Wybór bramy oraz jej montaż wpływa również na estetykę posesji i dlatego nie powinien być przypadkowy. Brama powinna być dopasowana do charakteru i estetyki zabudowań. Nie bez znaczenia jest też dopasowanie do istniejącego ogrodzenia. W każdym przypadku idealnie sprawdzi się brama metalowa, która jest ponadczasowa, pasuje do niemal każdego stylu, ale jest też łatwa w montażu.

Montaż bramy metalowej

Brama wjazdowa powinna być odpowiednio osadzona we wcześniej przygotowanym otworze bramowym. Dlatego przed montażem warto sprawdzić, czy jest on wypoziomowany oraz, czy odległości między słupkami jest zgodna z zamówionym rozstawem bramy. Do wykonania prawidłowego montażu na pewno będę potrzebne dodatkowe narzędzia jak: poziomica, wiertarko-wkrętarka, elementy mocujące, taśma oraz ołówek. Mając takie wyposażenie, można przystąpić do montażu zgodnie z instrukcją od producenta.

Dodatkowe wyposażenie

Nie bez znaczenia dla prawidłowego funkcjonowania bramy jest dobranie dodatkowego wyposażenia. Jednym z ważniejszych elementów jest automatyka bramy. Brama może być sterowana automatycznie poprzez pilota lub manualnie, co w tym przypadku na pewno wpływa na komfort jej użytkowania. Wybierając napę do bramy, warto zwrócić uwagę na rodzaj bramy, wagę skrzydeł, szerokość konstrukcji i co ważne, ilość cykli otwierania i zamykania w ciągu całej doby.


Drukuj