Jak dbać o bramy?

Bramy stanowią istotny element naszego ogrodzenia, miejsce wjazdu samochodem na posesje. Z pewnością większość z nich nie wymaga bardzo częstej konserwacji, jednak nie możemy o niej zapominać. Nasze działania będą w głównej mierze polegać na zapobieganiu korozji, chyba że jest ona np. ocynkowana jeszcze przed montażem. Co jeszcze warto wiedzieć o dbaniu o bramę?

Jakie działania pozwalają nam skutecznie troszczyć się o bramy?

Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na otoczenie naszych bram. Szczególnie z uwzględnieniem określonej pory roku. Jako, że jest to element ruchomy w ogrodzeniu warto zadbać, aby nie porastały go żadne pnące rośliny, czy w bliskim sąsiedztwie nie znajdowały się takie, które będą uniemożliwiać jej swobodne otwieranie się, czy też będą przedostawać się do zawiasów i innych elementów. Może to prowadzić do uszkodzeń, więc takie rośliny zdecydowanie lepiej wyciąć. Na kolejny element zwracamy uwagę zimą. Gdy spadnie śnieg, zadbajmy o odśnieżanie przy samej branie, tak aby jej otwieranie nie było w żaden sposób utrudnione.

Pamiętajmy, że na rynku dostępne są różne rodzaje bram. Wiele tych nowoczesnych wyposażona jest w systemy samoczyszczące, dzięki czemu nie musimy niemal nic przy nich robić. Jeśli z kolei decydujemy się na bramę automatyczną, to musimy regularnie konfigurować i programować system, aby sprawnie działał i umożliwiał nam wjazd na działkę bez konieczności wysiadania z samochodu. Bramy mogą się w różny sposób otwierać więc pamiętajmy, aby skupić się na działaniu naszej przy dopasowywaniu i przygotowywaniu jej otoczenia.

Zadbaj o bramę

Zapytajmy producenta lub sprzedawcy w czasie zakupu, czy konieczne jest podejmowanie jakichkolwiek działań w odniesieniu do naszej bramy. Dowiedzmy się, czy konieczna będzie konserwacja i jak często powinna się odbywać, czy możemy przeprowadzić ją samodzielnie, czy potrzebny będzie do tego profesjonalista. Znaczenie będą miały również najlepsze, polecane do takich zadań środki. Z pewnością warto dowiedzieć się o wybranej bramie jak najwięcej jeszcze zanim ją kupimy. Wówczas będziemy mieli pewność, że jest taka, jaką chcieliśmy.


Drukuj