Jakie zalety ma brama dwuskrzydłowa?

Ogrodzenie to ważny element ochrony i wykończenia terenu każdej posiadłości. To, jaką bramę wybierzemy, ma wpływ nie tylko na jego oryginalny projekt, ale również na praktyczność użytkowania. Bramy wjazdowe powinny być nie tylko eleganckie, ale również wytrzymałe i odporne na działanie zmiennych warunków pogodowych. Dlaczego warto inwestować w bramy dwuskrzydłowe?

Na czym polega przewaga bram dwuskrzydłowych?

Brama wjazdowa to ważny element wizerunku domu lub budynku użytkowego, uchylne dwuskrzydłowe sprawdzą się tam, gdzie nie ma miejsca na bramę przesuwną. Wystarczy zagwarantować przestrzeń na skrzydła podczas ich otwierania. Metalowe ogrodzenie jest wytrzymałe i łatwe w konserwacji, co jest ważne, gdyż wjazd otwiera i zamyka się kilka razy dziennie. Jest to też tańsze rozwiązanie niż w przypadku skomplikowanych mechanizmów. Jednak to, że brama jest uchylna, nie znaczy, że nie można jej wyposażyć w napęd. Siłowniki instalowane są blisko zawiasów, najlepiej, jeśli są montowane na wzmocnieniu, co eliminuje ryzyko uderzenia w murek czy auto skrzydłem pchniętym przez wiatr.

Dużą zaletą bram dwuskrzydłowych jest możliwość złożenia indywidualnego zamówienia na ich produkcję, co pozwala na personalizację projektu. Dzięki temu otrzymać można unikalną zdobioną bramę, która nada wyjątkowego charakteru każdemu budynkowi i elewacji.

O czym należy pamiętać, zamawiając bramę wjazdową dwuskrzydłową?

Przede wszystkim należy się upewnić, że działka, na której stanie jest wystarczająco głęboka i łatwo będzie otworzyć skrzydła bramy. Do jej wygodnego użytkowania niepotrzebna jest szeroka przestrzeń, ale głęboka. Brama jest piękna, ale wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, jeśli jest otwierana ręcznie: rygli, które chronią przed samoistnym uchyleniem skrzydeł.

Trzeba się też upewnić, że nikt nie będzie parkował blisko bramy, gdyż może utrudnić to jej otwieranie. Zapewnić należy również regularne odśnieżanie i usuwanie lodu z podjazdu, gdyż mogą one uniemożliwić odsunięcie skrzydła bramy i wjazd na posesję.


Drukuj