Blog

brama

Jak dbać o bramy?

Bramy stanowią istotny element naszego ogrodzenia, miejsce wjazdu samochodem na posesje. Z pewnością większość z nich nie wymaga bardzo częstej konserwacji, jednak nie możemy o niej zapominać. Nasze działania będą w głównej mierze polegać na zapobieganiu korozji, chyba że jest ona np. ocynkowana jeszcze przed montażem. Co jeszcze warto wiedzieć o dbaniu o bramę?

brama

Jakie zalety ma brama dwuskrzydłowa?

Ogrodzenie to ważny element ochrony i wykończenia terenu każdej posiadłości. To, jaką bramę wybierzemy, ma wpływ nie tylko na jego oryginalny projekt, ale również na praktyczność użytkowania. Bramy wjazdowe powinny być nie tylko eleganckie, ale również wytrzymałe i odporne na działanie zmiennych warunków pogodowych. Dlaczego warto inwestować w bramy dwuskrzydłowe?

malowanie ogrodzenia

Dlaczego należy malować ogrodzenia i bramy?

Ogrodzenia oraz bramy mają ogromne znaczenie dla naszych domów, posesji, jak i dla bezpieczeństwa naszego i bliskich nam osób. Stawiając i dobierając odpowiednie ogrodzenie zwykle odbywa się to z założeniem, że ma ono nam służyć przez kolejne lata. Na pewno nie jest to element, który regularnie i często wymieniany. Po pierwsze ze względu na koszty, jak i czas i wygodę. Jakie działania należy więc podejmować względem naszych ogrodzeń oraz bram?

malowanie proszkowe

Na czym polega malowanie proszkowe?

Istnieją różne metody malowania przedmiotów. Pośród nich znajdują się takie sposoby na pokrywanie farbą jak zanurzanie czy spryskiwanie. Jednym z rozwiązań na to, aby zmieniać barwę obiektów, jest też malowanie proszkowe. Na czym polega ta metoda?

Jakie ogrodzenie wybrać?

Posiadanie własnej posesji nierozerwalnie związane jest z jej ogrodzeniem. To logiczne i oczywiste, w końcu nikt z nas nie lubi, kiedy ktoś wchodzi na jego prywatny teren.

ogrodzenie siatkowe

Jak zamontować ogrodzenie siatkowe?

Ogrodzenia z siatki, czy to panelowe, czy też z tej rolkowej, jest w Polsce bardzo popularną metodą ogradzania różnego rodzaju posesji.

ogrodzenie

Postawienie ogrodzenia w świetle przepisów

Budowa ogrodzenia, jak i większość różnego rodzaju budów, musi odbywać się w zgodzie z obowiązującymi przepisami.